fbpx
×

The Bethesda Row Arts Festival is one of the leading fine arts and craft festivals in the mid-Atlantic, featuring juried museum-quality artists. Over the weekend, the streets of Bethesda Row are transformed into an outdoor gallery, showcasing fourteen media categories that are juried: ceramics, drawing/pastels, fiber/decorative, fiber/wearables, glass, graphics/printmaking, jewelry, metalwork, mixed media 2D, mixed media 3D, oil/acrylic painting, photography/digital art, sculpture, watercolor, and wood.

Saturday, October 14 from 11:00am to 6:00pm
Sunday, October 15 from 10:00am to 5:00pm

October 14-15, 2023

BETHESDA ROW
Bethesda, MD

FOR ARTISTS

This page is updated regularly with information you need, including site map revisions, booth locations (when assigned), and our Welcome and Information Packet which has information about the show and loading procedures.

If you have questions or concerns, feel free to reach out to Jon Gann or Jim Taglauer at director@bethesdarowarts.org

<<Download the Welcome and Information Packet>>

Booth Information

We will announce booth locations on August 1, 2023. Every care has been taken to honor booth request locations, and to place unique disciples throughout the show. You may not alter booth locations without prior approval.

Rent a 10’x10′ tent package which includes 10’x10′ tent with solid vinyl sidewalls (professionally set up), two 6′ tables and two chairs. $500. Last day to purchase a booth package through Zapplication is August 31, 2023.

Hotel Partners

We have secured blocks of hotel rooms at two convenient locations:

The Marriott Bethesda Downtown is next to the Marriott world headquarters at 7707 Woodmont Avenue Bethesda, Maryland 20814. This stunning hotel is walking distance to the event (5 blocks) and offers a quiet respite before and after the event. The rate is $239/night. CLICK HERE TO RESERVE, or call 301-718-0200 and ask to book a reservation in the Bethesda Row Arts Festival group. The last day to book is September 15.

The Residence Inn Bethesda (7335 Wisconsin Ave, Bethesda, MD 20814) is 4 blocks from the event site, and offers kitchenettes and other amenities. The rate is $179/night. CLICK HERE TO RESERVE, or call 301-718-0200 and ask to book a reservation in the Bethesda Row Arts Festival group. The last day to book is September 22.

  1. Abigail West (Graphics & Printmaking)Booth B13load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: B-LEFT
  2. Alyssa Salomon (Fiber - Wearable)Booth S18load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: I (EYE)
  3. Amanda Outcalt (Mixed Media 2D)Booth E41load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: B
  4. Amos Amit (Fiber - Decorative)Booth S3load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: F-RIGHT
  5. Ana Barragan (Mixed Media 3D)Booth B35load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: G-RIGHT
  6. Andrew Roth (Photography)Booth E5load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: I (EYE
  7. Andrew Sovjani (Photography)Booth N38load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: D-LEFT
  8. Ashley Buchanan (Jewelry)Booth S13load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: I (EYE
  9. Ashley Sauder Miller (Mixed Media 2D)Booth B16load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-RIGHT
  10. Bashar Jarjour (Ceramics)Booth N20load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: A-RIGHT
  11. Benjamin Frey (Mixed Media 2D)Booth E23load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: E
  12. Blake Gore (Drawing/Pastels)Booth E8load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: H
  13. Bob Friedenberg (Drawing/Pastels)Booth E28load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: D
  14. Bob Stern (Mixed Media 3D)Booth N36load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: D-RIGHT
  15. Boris Kramer (Sculpture)Booth S32-33load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: H
  16. Bounkhong Signavong (Fiber - Wearable)Booth B11load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: D-LEFT
  17. Britt Anderson (Jewelry)Booth B14load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: C-LEFT
  18. Carla Bank (Oil/Acrylic)Booth B33load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: F-RIGHT
  19. Carl Tanner (Jewelry)Booth N29load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: B-RIGHT
  20. Carol Fastuca (Oil/Acrylic)Booth B47load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: I (EYE)-Right
  21. Cassie Taggart (Oil/Acrylic)Booth N6load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: B
  22. Cathy Vaughn (Metalwork)Booth E39load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: B
  23. Charles Johnson (Sculpture)Booth S12load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: H
  24. Chelsea Bird (Jewelry)Booth B41load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: H-LEFT
  25. Cheri Kudja-Rhodig (Sculpture)Booth S28load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: L
  26. Chris Charles (Graphics & Printmaking)Booth E11load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: H
  27. Christina Boy (Wood)Booth E40load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: B
  28. Christos Palios (Photography)Booth E144load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: A
  29. Clifton Henri (Photography)Booth B28-30load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: F-LEFT
  30. Damon Pla (Oil/Acrylic)Booth N10load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: C
  31. Danielle Bjorndalen (Watercolor)Booth E17load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: F
  32. Daphne Covington (Mixed Media 2D)Booth S22load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: J
  33. David Benyosef (Glass)Booth S4load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-LEFT
  34. David Jackson (Mixed Media 3D)Booth E25load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: E
  35. David Mangels (Photography)Booth B39load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: H-LEFT
  36. David Sieczkiewicz (Photography)Booth E14load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: G
  37. Davrill Nash (Wood)Booth S31load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: L
  38. dd xy (Ceramics)Booth S9load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: G
  39. Derek Christensen (Mixed Media 2D)Booth B57load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: K-LEFT
  40. Devin Feng (Oil/Acrylic)Booth N22load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: B-RIGHT
  41. Domenico Belli (Sculpture)Booth B2-4load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: A-LEFT
  42. E. Douglas Wunder (Jewelry)Booth N1load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: A
  43. Elaine Thompson (Oil/Acrylic)Booth N37load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-LEFT
  44. Elissa Brown (Mixed Media 2D)Booth E12load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: G
  45. Elliott Hubbard (Sculpture)Booth N32load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: D-RIGHT
  46. Emily Kulze (Oil/Acrylic)Booth B24load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-LEFT
  47. Erica Regelin (Mixed Media 2D)Booth N5load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: B
  48. Eric Clay (Digital Art)Booth S24load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: J
  49. Eric Heitmann (Watercolor)Booth B5load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: A-LEFT
  50. Eric Jackson (Mixed Media 2D)Booth B42load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: H-LEFT
  51. Ernest Kibler (Glass)Booth B12load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: B-LEFT
  52. Fenny Suter (Glass)Booth S11load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: G
  53. Gerardo Leccese (Mixed Media 3D)Booth B25load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-LEFT
  54. Glen Woods (Ceramics)Booth E7load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: H
  55. GM Webb (Sculpture)Booth S5load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: F-LEFT
  56. Heidi Hess (Fiber - Wearable)Booth N21load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: A-LEFT
  57. Jacqueline Lapuck (Jewelry)Booth S15load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: G
  58. James Cole (Photography)Booth N11load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: C
  59. Jason McLeod (Jewelry)Booth E32load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: C
  60. Jay Kim (Metalwork)Booth S7load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: G
  61. Jay Nielsen (Jewelry)Booth E6load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: I (EYE
  62. JD Dennison (Digital Art)Booth N3load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: A
  63. Jeff Kuhlman  (Photography)Booth N7load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: B
  64. Jeff Pender (Drawing/Pastels)Booth S6load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: F-LEFT
  65. Jeffrey Cannon (Drawing/Pastels)Booth E38load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: B
  66. Jennifer Akese-Burney (Fiber - Wearable)Booth B44load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: I (EYE) - LEFT
  67. Jenny Pope (Graphics & Printmaking)Booth N13load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: D
  68. Jesper Johansen (Photography)Booth N28load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: B-LEFT
  69. Jesse Mechling (Photography)Booth B26load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: F-RIGHT
  70. Jessica Joy (Fiber - Wearable)Booth E22load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: E
  71. Jessica Ladd (Oil/Acrylic)Booth B18load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: D-RIGHT
  72. Jessica Michetti (Drawing/Pastels)Booth N15load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: D
  73. Jill Banks (Oil/Acrylic)Booth S27load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: K
  74. Joe Hiltabidel (Photography)Booth B51load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: J-RIGHT
  75. Joel Anderson (Photography)Booth E20load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: F
  76. John Denis (Sculpture)Booth B49load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: J-RIGHT
  77. John Sterling (Wood)Booth B38load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: G-LEFT
  78. Jon Bandish (Oil/Acrylic)Booth N25load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: B-LEFT
  79. Jon Smith (Oil/Acrylic)Booth E24load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: E
  80. Joseph English (Graphics & Printmaking)Booth B55load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: J-LEFT
  81. Joshua Solomon (Glass)Booth S21load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: H
  82. Julia Gilmore (Oil/Acrylic)Booth E34load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: C
  83. Kate Morgan (Mixed Media 2D)Booth S29load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: K
  84. Kenneth Kudulis (Digital Art)Booth S19-20load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E
  85. Kevin Chen (Watercolor)Booth E29load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: D
  86. Kevin Scheimreif (Mixed Media 3D)Booth E16load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: G
  87. Kiersten Heitmann (Fiber - Decorative)Booth B7load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: A-RIGHT
  88. Kristin Gereau (Fiber - Wearable)Booth N39load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: D-RIGHT
  89. Kristin Moger (Drawing/Pastels)Booth N34load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: C-LEFT
  90. Lana Heckendorn (Ceramics)Booth E3load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: I (EYE
  91. Larisa Warhol (Fiber - Decorative)Booth E9load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: H
  92. Larry Clarke (Fiber - Wearable)Booth B27-29load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-RIGHT
  93. Larry Ringgold (Sculpture)Booth E15load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: G
  94. Laura Oldham (Ceramics)Booth E31load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: D
  95. Lauren Boyle (Jewelry)Booth B19load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-RIGHT
  96. Laurie and Gerland Wilhite (Mixed Media 3D)Booth N30load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: C-RIGHT
  97. Letitia Lee (Oil/Acrylic)Booth B43load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: I (EYE)-RIGHT
  98. Lewis Tardy (Sculpture)Booth B20load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-RIGHT
  99. Lisa Cimino (Jewelry)Booth S10load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: H
  100. Lisa Green (Fiber - Wearable)Booth N4load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: A
  101. Lisa Jakobsberg (Ceramics)Booth S14load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: H
  102. Lisa Zolandz (Ceramics)Booth N2load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: A
  103. Luis Enrique Gutierrez (Ceramics)Booth S1load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-RIGHT
  104. Luis Gonzalez (Wood)Booth B32load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: H-RIGHT
  105. Luke Stretar (Oil/Acrylic)Booth N31load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: C-LEFT
  106. Marcy Bates (Sculpture)Booth N24load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: A-LEFT
  107. Margaret Thorn (Watercolor)Booth E143load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: A
  108. Marirosa Hofmann (Oil/Acrylic)Booth E37load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: B
  109. Marjolyn van der Hart (Digital Art)Booth B15load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: C-LEFT
  110. Marlene Rose (Glass)Booth E145-146load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: A
  111. Mary Miller (Mixed Media 3D)Booth S26load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: I (EYE
  112. Matthew Miller (Oil/Acrylic)Booth E147load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: A
  113. Meghan Riley (Jewelry)Booth S17load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: J
  114. Melissa Fego (Jewelry)Booth E19load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: F
  115. Michael Alfano (Sculpture)Booth N9load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: C
  116. Michael Chen (Photography)Booth N33load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: C-RIGHT
  117. Michael Nemnich (Graphics & Printmaking)Booth S2load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-LEFT
  118. Michele Friedman (Jewelry)Booth S8load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: F
  119. Michelle Zorich (Metalwork)Booth E142load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: C-LEFT
  120. Michel Plumail (Jewelry)Booth B9load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: B-RIGHT
  121. Mike Sluder (Metalwork)Booth N26load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: B-RIGHT
  122. Monica Iversen (Oil/Acrylic)Booth N23load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: A-RIGHT
  123. Montressa Hammond (Oil/Acrylic)Booth B53load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: L-LEFT
  124. Naomi Nickerson (Ceramics)Booth B10load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: B-RIGHT
  125. Natalia Maurer (Fiber - Wearable)Booth E35load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: C
  126. Nicholas Barnes (Wood)Booth E36load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: C
  127. Nickolai Walko (Mixed Media 2D)Booth B36load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: G-RIGHT
  128. Nicole Parker (Graphics & Printmaking)Booth S25load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: F
  129. Patrick Seufert (Oil/Acrylic)Booth B46load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: K-RIGHT
  130. Paul Braun (Sculpture)Booth E30load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: D
  131. R.C. Sanford (Wood)Booth E33load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: C
  132. R. Michael Wommack (Drawing/Pastels)Booth B31load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: F-LEFT
  133. Reagan Hayhurst (Jewelry)Booth E4load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: I (EYE
  134. Rebecca Jones (Mixed Media 2D)Booth N35load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: D-LEFT
  135. Richard Wilson (Drawing/Pastels)Booth N16-17load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: D
  136. Ronald Lentz (Wood)Booth S23load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: K
  137. Ruth Becker (Mixed Media 3D)Booth B22load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: D-LEFT
  138. Ryan Feipel (Photography)Booth B21load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: F-LEFT
  139. Ryan Slattery (Metalwork)Booth N18-19load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: A
  140. Sandi Garris (Fiber - Decorative)Booth B8load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: A-RIGHT
  141. Sang Kim (Watercolor)Booth B37load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: I (EYE)-LEFT
  142. Scott Hronich (Glass)Booth E18load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: F
  143. Scott Matyjaszek (Digital Art)Booth B6load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: C-RIGHT
  144. Selma Karaca (Fiber - Wearable)Booth N14load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: D
  145. Sharon Tesser (Fiber - Decorative)Booth B1-3load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: A-LEFT
  146. Shekina Rudoy (Fiber - Wearable)Booth S30load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: G
  147. Soli Pierce (Mixed Media 3D)Booth B45load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: I (EYE)-LEFT
  148. Susan Otterson (Fiber - Wearable)Booth E10load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: H
  149. Thomas Wargin (Sculpture)Booth B40load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: H-LEFT
  150. Tracey Timmons (Jewelry)Booth N8load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: B
  151. Tristan Sopp (Sculpture)Booth B23load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: E-LEFT
  152. Tyler Voorhees (Mixed Media 2D)Booth N12load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Montgomery/Woodmont
    position: C
  153. Valerie Mayen (Fiber - Wearable)Booth S16load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: I (EYE
  154. Valerie Romano (Oil/Acrylic)Booth B17load-in time: 7:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: D-RIGHT
  155. Veronica Vale (Oil/Acrylic)Booth E13load-in time: 5:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: G
  156. Wendy Franklin (Oil/Acrylic)Booth E27load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: D
  157. William Kwamena-Poh (Watercolor)Booth E1-2load-in time: 4:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: I (EYE
  158. William Ortman (Glass)Booth E21load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Arlington/Elm
    position: F
  159. Wiwat Kamolpornwijit (Jewelry)Booth E26load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Elm/Arlington
    position: E
  160. Woody Smith (Wood)Booth N27load-in time: 6:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: C-LEFT
  161. Yuliya Bernadsky (Jewelry)Booth B34load-in time: 8:00AM
    entrypoint: Bethesda/Woodmont
    position: G-RIGHT